fot. Marek Rabiasz

Dnia, 13.01.2018r. o godz. 18.00 w kościele parafialnym w Osieku nad Wisłą odbył się niezwykły, drugi już Koncert Świąteczno-Noworoczny w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Torunia.

Organizatorami byli: parafia NSPJ w Osieku nad Wisłą, Wójt Gminy Obrowo, Andrzej Wieczyński wraz z GOK w Obrowie oraz Publiczna Szkoła Muzyczna I Stopnia w Osieku nad Wisłą.

Dyrygent orkiestry, st. kpr. Kamil Lewandowski, jest nauczycielem w Szkole Muzycznej w Osieku n/W. w klasie klarnetu. Koncert poprowadziła p. Agata Ciechacka, która również jest nauczycielem tejże szkoły. Zostaliśmy zaproszeni do wysłuchania wspaniałego koncertu w klimacie świąteczno-karnawałowym. Jako solistka wystąpiła p. Anna Konopka, która urzekła nas wspaniałym kontaktem z publicznością. W programie pojawiły się tradycyjne kolędy, np. „Przybieżeli do Betlejem”, świąteczne piosenki, między innymi: „Jest taki dzień”, „Kolęda dwóch serc”, marsze, np.”Captain Americ March”, czy też hity muzyki filmowej, np. składanka z filmu „Grease”. Jak przystało na orkiestrę wojskową nie mogło zabraknąć akcentu militarnego. Muzycy na bis wykonali „Pierwszą brygadę”.

Dziękujemy wspaniałej Orkiestrze Wojskowej za cudowne artystyczne przeżycia i czekamy na kolejny koncert w Osieku nad Wisłą!

Podziękowania kierujemy również do Pań z K.G.W. Stajenczynki za przygotowanie poczęstunku dla muzyków i druhom OSP Osiek n/W. za pomoc

Zdjęcia z koncertu