Fot. Kamil Szeról

Dnia, 5 maja w Osieku nad Wisłą odbył się Gminny Dzień Strażaka oraz Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego.

Dopisała majowa pogoda. Uroczystość rozpoczął przemarsz strażaków wraz z ks. proboszczem parafii NSPJ w Osieku nad Wisłą, przedstawicielami władz Gminy Obrowo oraz Powiatu Toruńskiego z placu koło szkoły na plac w pobliżu kościoła. Zebrani goście wzięli udział we Mszy św. w intencji strażaków i motocyklistów odprawionej przez ks. proboszcza, Rafała Bogusa. Oprawę muzyczną przygotował zespół „Katharsis”. Po błogosławieństwie kapłan poświęcił strażaków, pojazdy strażackie, motocyklistów oraz ich „maszyny”.

Po Mszy św. odbyła się parada motocykli. Na czele pojawił się inicjator zlotu motocyklistów, ks. Rafał Bogus. Dla wszystkich gości przygotowano wiele atrakcji. Było coś „ i dla ciała i dla ducha”. Można było skosztować przepysznej grochówki. Serwowano również kiełbaski z grilla. Dla wielbicieli słodyczy, panie z Kół Gospodyń Wiejskich „Stajenczynki” oraz „Osiek nad Wisłą” przygotowały swojskie wypieki. Cukiernia „Mytlewski” zapraszała do degustacji lodów, z których słynie w Warszawie. Dzieci mogły spróbować swoich sił na mini torze strażackim TFA. Po ukończeniu otrzymywały certyfikat. Oczywiście nie zabrakło dmuchanych zjeżdżalni, itp. atrakcji. Młodzież ze scholi „Źródło” wraz z p. Renatą Kwiatkowską zajęła się malowaniem „buziek”. Dziewczęta plotły również kolorowe warkoczyki.

Uczestnicy festynu miło spędzili czas, słuchając koncertów. Gwiazdą był zespół „Blues Szwagiers”, który już po raz drugi gościł w Osieku nad Wisłą. W ich wykonaniu usłyszeliśmy solidną mieszankę: bluesa, rocka, rock’n’rolla, folku oraz country. Na scenie nie mogło zabraknąć naszych rodzimych zespołów: „Kawęczynianek” oraz Kapeli Ludowej, im. Kamińskich. O godz. 20.00 rozpoczęła się zabawa taneczna, którą poprowadził duet „Kasia i Marcin”.

Podziękowania za pomoc w przygotowaniu uroczystości należą się: - Księdzu Proboszczowi, Rafałowi Bogusowi - Wójtowi Gminy Obrowo, Andrzejowi Wieczyńskiemu - Sekretarz Gminy Obrowo, Mirosławie Kłosińskiej - Skarbnik Gminy, Joannie Faleńskiej - Strażakom OSP w Osieku nad Wisłą - KGW Stajenczynki - KGW Osiek nad Wisłą - Kapeli Ludowej, im. Kamińskich - zespołowi „Kawęczynianki” - zespołowi „Katharsis” - Renacie Kwiatkowskiej oraz sponsorom: - Wójtowi Gminy Obrowo - Marcie i Rafałowi Mytlewskim (Cukiernia „Mytlewski” z Warszawy) - Marcinowi Ziółkowskiemu (Zakład Pogrzebowy Steklinek) - OSP Osiek nad Wisłą

Zdjęcia z wydarzenia