Do tej pory wyzwaniem EDK było przejście 40 km nocą, w samotności i skupieniu. Sam trud wędrówki wydawał się wielki. Teraz to za mało. Nie chodzi o to, aby przejść trasę, ale o to, aby ją pokonać i stać się pięknym człowiekiem.Od dzisiaj miarą EDK nie są kilometry, ale zmiana, która się dokona w człowieku – piękno. Zapraszam na EDK AD 2021!Papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku rzucił wyzwanie: „Nie podoba się wam świat dookoła? Zamiast narzekać, wstańcie z kanapy i zacznijcie go zmieniać. Napełnijcie go wartościami, zarażając innych optymizmem i radością, która rodzi się z miłości Boga.

ks. Jacek WIOSNA Stryczek

Ekstremalna Droga Krzyżowa to wyzwanie, które prowadzi do przemiany, ale i do stawania sie pięknym wobec innych wędrowców i uczestników EDK. Piękno, które tkwi w każdym człowieku próbowaliśmy odkryć na kolejnej już 4 - tej EDK zorganizowanej w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Osieku nad Wisłą. Ze względu na trwającą pandemię długość trasy wyniosła 15 km, wiodła przez: Dzikowo - Chrapy, Łęg Osiek, Stajenczynki i Osiek nad Wisłą. Wszyscy uczestniczy przestrzegali zasad epidemiologicznych związanych z maseczkami i zachowaniem dystansu społecznego.