Tęsknotą  ludzkiego  serca  było   zawsze   pragnienie  życia.

Ludzie  wszystkich  czasów, epok,  kultur  i  religii  poszukiwali  nie  tylko  eliksiru młodości, ale  sposobu  na  pokonanie  tajemnicy  śmierci i umierania. Jak  dotąd  tajemnicy  życia  bez  śmierci  nie  udało  się nikomu  odkryć. Jedynym przypadkiem, do  którego  w  Tych  Dniach  się odnosimy jest  życie , śmierć i zmartwychwstanie  Jezusa  Chrystusa, Boga-Człowieka, który szczególnie  dla  wierzących  jest Znakiem  nadziei.

Powstać  z  martwych  to pokonać śmierć, to żyć  nowym życiem, to usunąć  lęk unicestwienia. Tym  darem obdarza  nas  Zmartwychwstały Pan.

Na  te  szczególne  Dni składam najlepsze życzenia – abyśmy  wszyscy potrafili  zaufać  mocy Boga, szukali  nadziei  u Zmartwychwstałego Pana – bo tylko On,  Jezus Chrystus ma moc  i  władzę  nad  śmiercią  i może  obdarzyć  nas  życiem w  całej pełni.

Z pamięcią w sercu i modlitwie

ks. Rafał Bogus

Proboszcz Parafii Nspj w Osieku nad Wisłą